Yerləşdirilib: 29.03.12 | Baxılıb: 5149
May ayının 28-də Türkiyənin Ankara şəhərində işgüzar səfərdə olan Azərbaycanlıların və digər Türkdilli Xalqların Əməkdaşlıq Mərkəzi (ATXƏM) İctimai Birliyinin sədri İlham İsmayılov və geniş tərkibli nümayəndə heyəti 28 may – Respublika günü münasibətiylə Azərbaycanın Türkiyə Cümhuriyyətindəki böyükelçiliyinin düzənlədiyi rəsmi ziyafətə qatıldılar.Rəsmi ziyafətdə Türkiyə Cümhuriyyətinin rəsmiləriylə yanaşı, Türkiyə Cümhuriyyətinin eski Cümhurbaşkanı Süleyman Dəmirəl, millət vəkilləri, Türkiyədə fəaliyyət göstərən diplomatik korpusların nümayəndələri və sivil toplum kuruluşlarının nümayəndələri də iştirak edirdi.
Rəsmi ziyafətdə ATXƏM-in sədri İlham İsmayılov Türkiyə Cümhuriyyətinin eski Cümhurbaşkanı Süleyman Dəmirəl, Azərbaycanın Türkiyədəki səfiri Zakir Həşimov və TÜRKSAM başkanı Sinan Oğanla görüşərək, fikir mübadiləsi aparmışlar. Süleyman Dəmirəl Dağlıq Qarabağ problemi ilə bağlı Azərbaycan və Türkiyə QHT-lərinin birgə əməkdaşlığına xüsusi önəm verdiyini vurğulayaraq, bu əməkdaşlığın daha da dərinləşməsi üçün öz tövsiyyələrini vermişdir.