Yerləşdirilib: 03.04.12 | Baxılıb: 2558
Aprelin 26-27-də Qazaxıstanın paytaxtı Astanada 10-cu Avrasiya Media Forumu keçiriləcək. Beynəlxalq Avrasiya Mətbuat Fondundan (BAMF) “atxem.az” saytına verilən məlumata görə, Forumun təşkilat komitəsinin sədri Dəriğə Nazarbayevanın dəvəti ilə BAMF sədri Umud Rəhimoğlu və Orta Asiya və Güney Qafqaz Söz Azadlığı Şəbəkəsinin direktoru Azər Həsrət tədbirə qatılacaqlar.BAMF sədri U.Rəhimoğlunun sözlərinə görə, Forumun builki yubiley tədbirində qlobal səviyyəli bir sıra mühüm məsələlərin müzakirəsi nəzərdə tutulub. Bunların arasında “Terrorla mübarizə”, “Avrozonanın böhranı: Avropa Birliyinin dağılması üçün gerçək təhlükə, yoxsa siyasi manipulyasiyanın nəticəsi?”, “Çoxmədəniyyətliliyin iflası – sivilizasiyalararası müharibənin simptomları”, “Ərəb baharı: idarə olunan xaos, yoxsa demokratik oyanış?”, “Vikiliks fenomeni”, “Gömrük birliyi” və s. kimi məsələlər də var. Qeyd edək ki, Qazaxıstan səfəri zamanı U.Rəhimoğlu və A.Həsrətin Beynəlxalq Mətbuat İnstitutunun mandatı əsasında bu ölkədə qurumun milli komitəsinin