Yerləşdirilib: 08.03.12 | Baxılıb: 2466
2009-cu il yanvar ayının 24-də ATXƏM-in ofisində Azərbaycanın görkəmli aktyoru, xalq artisti Rasim Balayevlə görüş keçirildi.
“Mir” Televiziyasının və Tacikistan Respublikasının xüsusi müxbiri, Rahmatşoeva Nərgizin həmin görüşdə iştirakı ATXƏM tərəfindən təşkil olunmuşdu.
Görüşdə Prezident Aparatının ictimai-siyasi şöbəsinin sektor müdiri Qafar Əliyev, ATXƏM sədri İ.İsmayılov, ATXƏM-in icraçı katibi Salman VİLAYƏTOĞLU iştirak etmişdilər.
Rahmatşoeva Nərgiz Rasim Balayevin baş rolda çəkildiyi bir neçə filmi tacik dilinə tərcümə etmişdir. Bu layihənin davamı olaraq ATXƏM-in təşəbbüsü ilə “Hüseyn Cavid” filminin tacik dilinə tərcümə edilməsi qərara alındı. Bu işdə ATXƏM sədri İ.İsmayılov əlindən gələn köməkliyi göstərməyə hazır olduğunu bildirdi. Rasim Balayev ATXƏM-in fəaliyyəti ilə yaxından tanış oldu, Azərbaycan və Türk xalqlarının birliyi naminə şərəfli yolda ATXƏM-ə uğurlar arzuladı.