Azərbaycan Respublikasına rəsmi səfərə gələn Qırğız Respublikasının Prezidenti Almazbek Atambayevin martın 30-da rəsmi qarşılanma mərasimi olub.
İsrail-İran müharibəsi başlana bilər
Təhdidlər molla rejimini çaşdırıb, Tehran yenidən Azərbaycana qarşı radilalaşıb İran Azərbaycana qarşı təhdidi siyasətinə yenidən başlayb.
Bir qrup Təbrizli müstəqil fəal (mənatiq-i dəhqanə) qarşıdan gələn Təbiət Günü (13 fərvərdin) ilə bağlı Bəyanat yayıblar.
Bəyanatda qısaca deyilir:
“ Azərbaycanın gəlini Urmu Gölü, qərəzli qüvvələr tərəfindən qurudulmaqdadır. Mütəxəssislərin dediyinə görə, artıq Gölün 70 faizdən çoxu duzlağa çevirilib.
İki Fransa senatoru QHT-lərin məktubuna cavab verdi
Yanvarın 25-də Azərbaycanlıların və digər Türkdilli Xalqların Əməkdaşlıq Mərkəzi (ATXƏM) və Milli Qeyri Hökumət Təşkilatları Forumunun birgə təşkilatçılığı ilə “Fransa Senatında “erməni soyqırımı”nı inkar edənlərin cinayət məsuliyyətinə cəlb olunması ilə bağlı qəbul olunmuş qanun layihəsinə QHT-lərin etirazı” mövzusunda dəyirmi masa keçirilmişdir.
Bakıda Qazaxıstan Kinosu Günləri keçiriləcək
Bakıda Qazaxıstan Kinosu Günləri keçiriləcək. ANS PRESS-in Mədəniyyət və Turizm Naziriyinə istinadən verdiyi məlumata görə, filmlər martın 29, 30-da və aprelin 1-də saat 19.00-da Nizami Kino Mərkəzində nümayiş ediləcək.
TürkPA nümayəndə heyəti Uqandaya səfər edəcək
Türkdilli Ölkələrin Parlament Assambleyasının (TürkPA) nümayəndə heyəti martın 31-dən aprelin 5-dək Uqandanın paytaxtı Kampala şəhərində keçiriləcək 155 ölkənin parlamentini və bir çox beynəlxalq təşkilatları özündə birləşdirən Beynəlxalq Parlamentlər İttifaqının (IPU) 126-cı sessiyasında iştirak edəcək.
Ərdoğan: “Haqlı olduğumuz bu gün ortaya çıxdı...” Türkiyənin baş naziri İran səfərinin yekunlarından danışıb
Türkiyənin baş naziri Rəcəb Tayyib Ərdoğan İranda keçirdiyi görüşlərlə bağlı açıqlama verib.
Türkiyə “Türk Ocaqları” rəhbərliyi və tanınmış Media nümayəndələri ATXƏM-i ziyarət etdilər - 17.03.2012
Bu gün Azərbaycanda səfərdə olan “Türk Ocaqları” İstanbul təşkilat başkanı dr.Cezmi Bayram, İstanbul Universitetinin prorektoru prof.dr. Əhməd Cavad Acar, Ocağın İdarə Heyəti üzvləri Şərafəddin Yılmaz, Əhməd İyioldu, Bəkir Çelik, KOCAV (Kültür Ocağı Vəqfi) başqanı dr. Ali Ürey, Bağcılar Bələdiyyəsinin başqan müavini Yavuz Subaşı, dos.dr.Üfiq Özcan, dos.dr.Nəsrin Sarıəhmədoğlu, dr.İsmail Türkoğlu, eləcə də tanınmış KİV təmsilçiləri – Seyfullah Türksoy, Həsən Yavaş, Əkrəm Kaftan, Özcan Ünlü, İbrahim Zahit Altay və Xeyrəddin Turan Azərbaycanlıların və digər Türkdilli Xalqların Əməkdaşlıq Mərkəzini (ATXƏM) ziyarət etdilər.
Tehranda Türk Mərkəzi açıldı
Tehranda Türkiyə Yunis Əmrə Mədəniyyət Mərkəzinin açılışı olub.