Hollandiyanın Haaqa şəhərində Xocalı soyqırımı qurbanlarının xatirəsinə həsr olunmuş anım tədbiri keçirildi.
Belçikanın paytaxtı Brüssel şəhərində Xocalı soyqırımına həsr olunmuş tədbir keçirilib
Fevralın 24-də Belçikanın paytaxtı Brüssel şəhərində Belçika-Azərbaycan Dostluq Cəmiyyəti, Belçika Türk Media Birliyi və Azərbaycanlıların və digər Türkdilli Xalqların Əməkdaşlıq Mərkəzinin (ATXƏM) birgə təşkilatçılığı ilə Xocalı soyqırımının 26-ci ildönümünə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Belçikanın Gent şəhərində Xocalı soyqırımına həsr olunmuş tədbir keçirilib
Fevralın 23-də Belçikanın Gent şəhərində Xocalı soyqırımının 26-ci ildönümünə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
24.02.18
Azərbaycanlıların və digər Türkdilli Xalqların Əməkdaşlıq Mərkəzi (ATXƏM) Avropada (Belçika və Hollandiyada) Xocalı soyqırımına həsr olunmuş tədbirlər keçirəcəkdir
Azərbaycanlıların və digər Türkdilli Xalqların Əməkdaşlıq Mərkəzi (ATXƏM) İctimai Birliyi fəaliyyət göstərdiyi müddətində həyata keçirdiyi onlarla yerli və beynəlxalq əhəmiyyətli layihələrdə Ermənistan-Azərbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişəsi haqqında həqiqətlərin, eləcə də ermənilər tərəfindən azərbaycanlılara qarşı törədilmiş deportasiya və soyqırımların dünya ictimayyətinə çatdırılmasını əsas prioritet istiqamətlərindən biri kimi götürmüşdür.
21.02.18
Azərbaycanlıların və digər Türkdilli Xalqların Əməkdaşlıq Mərkəzi sədrinin Avropa Parlamenti üzvlərinə etiraz məktubu!
(Azərbaycan və ingilis dilində)
Türk dünyası jurnalistlərin Zirvə görüşü keçirildi
Türkiyənin Koceli şəhərində "16 Ocak Basın Onur günü - Türk dünyası jurnalistlərin Zirvə görüşü" keçirilib.