Türkiyə Cümhuriyyəti Iğdır valisi sayın Enver Ünlünün dəvəti ilə Azərbaycanlıların və digər Türkdilli Xalqların Əməkdaşlıq Mərkəzinin (ATXƏM) sədi İlham İsmayılov, İstanbul Türkiyə Azərbaycan Dərnəyinin sədri Səfər Karakoyunlu, tanınmış sənətçi Şəmistan Əlizamanlı, ATXƏM-in icra katibi, Birlik jurnalının baş redaktoru İlqar İlkin Iğdırda təşkil olunmuş "15 temmuz Milli Birlik və Demokrasi günü" tədbirlərinə qatılıblar.
"Sağlam, gənc və uzun ömürlü olmaq üçün təmizlənmə (detox) müalicələri" mövzusunda konfrans
Azərbaycanlıların və digər Türkdilli Xalqların Əməkdaşlıq Mərkəzi (ATXƏM) və Azərbaycan Fitoterapevtlər İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə "Qafqaz Point" otelində "Sağlam, gənc və uzun ömürlü olmaq üçün təmizlənmə (detox) müalicələri" mövzusunda konfrans keçirildi. Konfransda Türkiyədən Naturmed Termal Sağlıq Mərkəzinin baş həkimi, Doğa və Sağlıq Vəqfi sədri, Avropada tanınmış uzman dr. Yaşar Yılmaz da iştirak edirdi.
29.05.19
Bu ölkədə sayımız azalır, yoxsa məktəblərimiz?
1989-cu ildən bu vaxta qədər Gürcüstanda azərbaycanlıların təhsil aldığı məktəblərin, eləcə də orada dərs deyən müəllimlərin və təhsil alanların sayının kəskin şəkildə azalmasının obyektiv və subyektiv səbəbləri var. Subyektiv səbəbləri odur ki, 1989-cu ildən sonra azərbaycanlıların böyük bir hissəsi Gürcüstandakı durumun ağırlığından dolayı ölkədən getmək məcburiyyətində qaldı.